alt obrazka

        W dniu 18.03.2024r. w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Pilawie odbyło się spotkanie świąteczne z przedstawicielami Kół Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich z terenu Miasta i Gminy Pilawa. W spotkaniu wzięła udział również Pani Janina Ewa Orzełowska – Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego. Spotkanie miało na celu wspólne celebrowanie zbliżających się Świąt Wielkanocy. 

       Spotkanie rozpoczęło się od serdecznego powitania wszystkich gości przez Burmistrz Miasta i Gminy Albinę Łubian. Burmistrz wyraziła swoje uznanie dla aktywności oraz zaangażowania ze strony Kół Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich, za ich wkład w organizację lokalnych wydarzeń, które przyczyniają się do budowania silnej społeczności opartej na współpracy i wzajemnej pomocy. Podkreśliła również znaczenie współpracy między samorządem a społecznością wiejską.

   Koła Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich otrzymały z rąk Pani Burmistrz dyplomy podziękowania za dotychczasową dobrą współpracę oraz wkład w promocję samorządu w powiecie garwolińskim i na Mazowszu. 

Po oficjalnej części spotkania nastąpiło tradycyjne przełamanie się jajkiem, a następnie wszyscy goście mieli okazję skosztować tradycyjnych świątecznych potraw.