alt obrazka

Miasto i Gmina Pilawa zostało uhonorowane prestiżowym wyróżnieniem "Samorządowy Lider Edukacji". W dniu 19 marca 2024 r. w Pałacu Młodzieży im. Aleksandra Kamińskiego w Katowicach odbyła się Wielka Gala Finałowa 13. edycji Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Certyfikacji Gmin, Powiatów i Samorządnych Województw „Samorządowy Lider Edukacji”. Nagrodę podczas uroczystej gali odebrała Burmistrz Albina Łubian.

Galę zaszczycili swoją obecnością parlamentarzyści, ludzie nauki, kultury oraz samorządowcy – prezydenci, burmistrzowie, wójtowie i starostowie JST certyfikowanych w tegorocznej edycji Programu.

Ideą Programu "Samorządowy Lider Edukacji", od pierwszej jego edycji w 2011 roku, jest nagradzanie i promowanie jednostek samorządu terytorialnego, które posiadają istotne osiągnięcia w dziedzinie rozwoju edukacji i systemu oświaty, wspierania młodzieży i współpracy ze środowiskami edukacyjnymi. 

W Konkursie i Programie Certyfikacyjnym nagradzane i wyróżniane są samorządy, które w ramach polskich "małych ojczyzn" tworzą przestrzeń dla rozwoju nowoczesnej edukacji i wspieraja szkoły. W konkursie wyróżniane są najbardziej innowacyjne, nowoczesne i wartościowe działania w dziedzinie lokalnej i regionalnej polityki edukacyjnej oraz zarządzania oświatą.

Miasto i Gmina Pilawa otrzymała Certyfikat "Samorządowy Lider Edukacji" oraz „Wyróżnienie nadzwyczajne” za największy i najbardziej zauważalny dla społeczności lokalnej progres w dziedzinie nowoczesnego zarządzania oświatą od ostatniej certyfikacji w Programie.

Pani dyrektor Hanna Gajowniczek odebrała Certyfikat Doskonałości dla Szkoły Podstawowej w Pilawie