alt obrazka

W niedzielę, 18 lutego, hala sportowa w Pilawie stała się areną tańca podczas kolejnej edycji Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Pilawa.

Organizacja turnieju była dziełem Studio Ruchu Kordaszewscy, we współpracy z Miastem i Gminą Pilawa, Starostwem Powiatowym w Garwolinie oraz Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury w Pilawie. Zaciemniona sala, profesjonalne nagłośnienie i oświetlenie stworzyły niezwykłą scenografię, nadając wydarzeniu wyjątkowy charakter.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Burmistrz Miasta i Gminy Pilawa, Albina Łubian oraz Starosta Powiatu Garwolińskiego, Mirosław Walicki.

Rywalizacja rozegrała się w różnorodnych kategoriach, obejmujących zarówno pary taneczne, jak i utalentowanych solistów. Również Mieszkańcy naszej gminy walczyli o Puchar Burmistrza.

Jedynak Maria, Hejduk Joanna, Saj Basia, Korab Gabriela, Szostak Zuzanna, Piotrowska Zuzia, Cygan Hanna, Pałka Natalia, Jarosławska Zofia, Tobiasz Julia, Wiśnioch Iga, Byczyńska Weronika, Gawryś Maja, Cygan Hanna, Filipek Oliwier to Mieszkańcy naszej gminy rywalizujący w kategorii do lat 7.

Brązowe medale jako soliści uzyskali: Leon Jończyk, Natalia Piotrowska, Jagoda Gac.

Na miejscu pierwszym z medalem złotym znaleźli się: Alicja Korab i Franciszek Wawer, miejsce 2 i medal srebrny uzyskali Kornel Wierzbicki i Aleksandra Konopka.

W kategorii 16+E świetny wynik - 4 miejsce w kategorii Standard oraz 5 miejsce w kategorii Latino otrzymała Mieszkanka Trąbek – Oliwia Jałocha wraz ze swoim partnerem tanecznym Tomaszem Metera.

W trakcie turnieju prowadzono również zbiórkę środków na szczytny cel – leczenie Marcelka, chłopca urodzonego z mikrocją i artezją ucha prawego. Dzięki hojności uczestników wydarzenia udało się zebrać środki, które trafiły na leczenie chłopca.

Partnerem wydarzenia był Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Mazowsze serce Polski