alt obrazka

W dniu 13 lutego 2024 r. na terenie Miasta i Gminy Pilawa obchodzony był jubileusz złotych, diamentowych oraz żelaznych godów. To piękna i wzruszająca uroczystość, niezwykłe wydarzenie nie tylko dla samych Jubilatów, ale również dla ich rodzin oraz przyjaciół.

Uroczystość poprzedziła Msza św. w kościele pw. Matki Boskiej Kodeńskiej w Pilawie w intencji dostojnych Jubilatów. Nabożeństwo koncelebrowali proboszcz parafii w Pilawie ks. kan. Andrzej Banasiuk, proboszcz parafii Gocław ks. kan. Marek Kujda oraz proboszcz parafii w Trąbkach ks. kan. Włodzimierz Wąsowski. W trakcie nabożeństwa małżonkowie odnowili złożone przed laty słowa przysięgi małżeńskiej.

Dalsza część uroczystości odbyła się w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Pilawie. W uroczystości uczestniczył Poseł na Sejm RP Grzegorz Woźniak oraz w imieniu Starosty Pana Mirosława Walickiego - Radna Powiatu Garwolińskiego Pani Ewa Kędziorek.

Dostojnych Jubilatów oraz przybyłych gości powitała Burmistrz Miasta i Gminy Pilawa i jednocześnie Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Pilawie- Albina Łubian. W swoim wystąpieniu podkreśliła, że przeżyte przez Państwa Jubilatów wspólne 50, 60 i nawet 65 lat to symbol miłości, to dowód wzajemnego zaufania i zrozumienie związku małżeńskiego przez dwoje bliskich sobie ludzi. Wy, Drodzy Państwo, jesteście wzorem i pięknym przykładem dla wszystkich, którzy decydują się związać węzłem małżeńskim i założyć nową rodzinę – mówiła. Wy najlepiej Szanowni Jubilaci wiecie, że małżeństwo to nie tylko piękne, podniosłe i radosne chwile, ale też dzielenie z drugą osobą trosk, smutków i nieszczęść. Ślubowaliście sobie, że będziecie razem na dobre i złe i z tej próby wyszliście zwycięsko. Macie Państwo za sobą wiele trudów wynikających z wychowania dzieci i zapewnienia im bytu, lata pracy zawodowej i zmagań z kłopotami dnia codziennego. Najważniejsze jest jednak to, że udało się Państwu spędzić te wszystkie lata razem, że mogliście dzielić ze sobą te dobre i złe dni, że przez ten cały czas mieliście Państwo w sobie oparcie. Na zakończenie wystąpienia wszystkim Jubilatom złożyła gratulacje oraz życzenia dalszych wspaniałych lat życia w radości i dobrym zdrowiu. Niech ta wspólna podróż przez życie trwa nadal, a każdy następny rok przynosi kolejną dawkę wyjątkowych wspomnień – podkreśliła.

Świętujący Jubileusz zostali uhonorowani medalami za długoletnie pożycie małżeńskie przyznanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudę. Dekoracji medalami dokonała Burmistrz Miasta i Gminy Pilawa Albina Łubian. Do gratulacji i życzeń dołączyli także Poseł na Sejm RP Grzegorz Woźniak, Przewodnicząca Rady Miejskiej Pani Dorota Niemiec-Jóźwicka, radna powiatowa Pani Ewa Kędziorek oraz  sołtysi z poszczególnych miejscowości. Jubilaci otrzymali okolicznościowe dyplomy, upominki oraz kwiaty.

Po ceremonii wręczenia dostojnym Jubilatom medali, kwiatów oraz upominków uczestnicy uroczystości mieli okazję spróbować okolicznościowego tortu. W dalszej części, program muzyczno- taneczny przedstawili uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Puznówce. Skoczne piosenki oraz taniec wprowadziły obecnych w doskonały nastrój. Jubilaci przy kawie i cieście chętnie rozmawiali, słuchali muzyki i dzielili się swoimi wspomnieniami.

Medalami "Za długoletnie pożycie małżeńskie" uhonorowani zostali:

 1. Państwo Władysława i Edward Jałochowie z Gocławia
 2. Państwo Kazimiera i Władysław Możdżonkowie z Gocławia
 3. Państwo Hanna i Czesław Piętkowie z Gocławia;
 4. Państwo Marianna i Marian Ryfkowie z Gocławia;
 5. Państwo Teresa i Waldemar Kuchnowie z Lipówek;
 6. Państwo Bożenna i Henryk Lusawowie z Lipówek;
 7. Państwo Anna i Henryk Wawrowie z Łucznicy;
 8. Państwo Marianna i Roman Bąkowie z Pilawy
 9. Państwo Stanisława i Tadeusz Bylinkowie z Pilawy;
 10. Państwo Barbara i Stanisław Grzegrzółkowie z Pilawy;
 11. Państwo Bożena i Tomasz Jesionowscy z Pilawy;
 12. Państwo Barbara i Wiesław Kędziorkowie z Pilawy;
 13. Państwo Stanisława i Czesław Kociszewscy z Pilawy;
 14. Państwo Zdzisława i Krzysztof Majewscy z Pilawy
 15. Państwo Elżbieta i Adam Mordarscy z Pilawy;
 16. Państwo Halina i Bronisław Podgórscy z Pilawy
 17. Państwo Regina i Jerzy Szostakowie z Pilawy
 18. Państwo Jadwiga i Roman Tomaszewscy z Pilawy
 19. Państwo Barbara i Lucjan Zającowie z Pilawy;
 20. Państwo Stanisława i Jerzy Kościankowie z Puznówki;
 21. Państwo Teresa i Zdzisław Mazurkowie z Trąbek;
 22. Państwo Kamila i Ireneusz Siepsiakowie z Trąbek;
 23. Państwo Zuzanna i Józef Smakowie z Trąbek;
 24. Państwo Barbara i Tadeusz Szewczykowie z Trąbek
 25. Państwo Zofia i Marek Trzcińscy z Trąbek;
 26. Państwo Krystyna i Tadeusz Wydrowie z Trąbek;
 27. Państwo Maria i Stanisław Zawadkowie z Trąbek;
 28. Państwo Helena i Tadeusz Piętkowie z Żelaznej;

Życzenia oraz dyplomy, upominki i kwiaty otrzymały również pary małżeńskie, które również świętowały jubileusz Diamentowych i Żelaznych Godów.

Jubileusz 60-lecia pożycia małżeńskiego świętowali między innymi:

 1. Państwo Teresa i Jan Piłkowie z Gocławia;
 2. Państwo Stanisława i Jan Zawadkowie z Kalonki;
 3. Państwo Ewa i Krzysztof Kędziorkowie z Pilawy;
 4. Państwo Krystyna i Jerzy Piętkowie z Puznówki;
 5. Państwo Jadwiga i Stanisław Piętkowie z Puznówki,
 6. Państwo Teresa i Maciej Sygowie z Trąbek;
 7. Państwo Barbara i Adam Zielińscy z Trąbek;
 8. Państwo Henryka i Kazimierz Wardakowie z Trąbek.

Jubileusz 65-lecia pożycia małżeńskiego świętowali Państwo Krystyna i Józef Sakowscy z Wygody.

Niestety, nie wszystkie odznaczone pary mogły uczestniczyć w tegorocznym spotkaniu. Stan zdrowia, bądź inne powody nie pozwoliły wszystkim na przybycie. Odznaczenia oraz dyplomy zostaną im dostarczone w najbliższym czasie.