alt obrazka

W mikołajkowy wieczór, kolejny rok z rzędu w Pilawie odbyła się uroczysta inauguracja iluminacji świątecznych. Na placu przed stacją PKP zgromadzili się najmłodsi mieszkańcy miasta i gminy, by wspólnie z włodarzem Panią Burmistrz Albiną Łubian dokonać uroczystego zapalenia lampek na ogromnej, miejskiej choince. 

Tak jak w ubiegłym roku, mając na uwadze konieczność oszczędzania energii, dekoracje świąteczne wyposażone są w lampki ledowe. Będą one wyłączane na noc, ale jak zaznaczyła Pani Burmistrz, zapewne będą cieszyły oczy naszych mieszkańców i przejeżdżających gości, tym bardziej, że dekoracje można zobaczyć również w innych częściach miasta. Obok miejskiej choinki jest również usytuowana duża bombka i pilawska ramka świąteczna, natomiast na terenie miasta można jeszcze posłuchać kolęd "grającego" świetlnego anioła, podziwiać Misia Uszatka i dekoracyjne drzewo przy naszym przedszkolu, czy też choinkę przy budynku Urzędu Miasta i wkrótce przy MGOK - u. W tym miejscu przekazujemy ogromne podziękowania dla uczniów pilawskiego przedszkola oraz szkół z terenu Miasta i Gminy, którzy to przy pomocy swoich opiekunów pomalowali przepiękne bombki zdobiące nasze miejskie choinki.

Podczas uroczystej inauguracji świątecznego oświetlenia nie zabrakło programu artystycznego dla dzieci oraz spotkania ze św. Mikołajem, który obdarował wszystkich obecnych słodyczami.