alt obrazka

„Starzenie się nie jest złem, któremu trzeba się podporządkować,

ale powołaniem, na które trzeba umieć odpowiedzieć”

- Św. Jan Paweł II


Wiek to tylko liczba, a każdy etap życia ma swój piękny czas….

W kalendarzu pojawia się coraz więcej dni, które są doskonałą okazją do celebrowania dojrzałego wieku. To właśnie jesień jest porą roku, która symbolizuje dojrzałość życia. Okazji do wspólnego świętowania mamy kilka w roku, bowiem 1 października przypada Międzynarodowy Dzień Osób Starszych, 20 października Europejski Dzień Seniora, natomiast 20 listopada Ogólnopolski Dzień Seniora. Obok wymienionych, mamy również Dzień Babci i Dzień Dziadka, a także obchodzony 15 czerwca Światowy Dzień Świadomości o Nadużyciach Wobec Osób Starszych.

Niewątpliwie wszystkie wymienione święta mają wspólny cel – kształtować społeczne postrzeganie osób starszych oraz podejmować wszelkie działania mające na celu zapewnienie im godnego życia. Są wyjątkową okazją, aby okazać im szacunek i wdzięczność za ogromny wkład pracy w nasze życie. Dziś wiele osób starszych nie ogranicza swojego życia jedynie do wspierania rodziny. Są coraz bardziej aktywne, zarówno fizycznie, jak i umysłowo. Bez problemu radzą sobie z obsługą komputerów i Internetu, telefonów oraz innych technicznych nowinek. Seniorzy coraz częściej uprawiają sporty, takie jak joga, gimnastyka czy nornic walking, wielu należy także do Klubów Seniora.

 

Drodzy Seniorki i Seniorzy!

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Seniora życzę Wam, aby Wasze życie nie było jesienną szarugą, a złotą polską jesienią. Niech Wasza życiowa mądrość i doświadczenie służy młodym pokoleniom. Życzę, abyście długo zachowali swoją aktywność, cieszyli się dobrym zdrowiem, a w trudnych chwilach mogli liczyć na osoby bliskie i nigdy nie czuli się samotni.

Dziękuję za Waszą aktywność, wszelkie inicjatywy oraz udział w różnego rodzaju przedsięwzięciach organizowanych na terenie Miasta i Gminy Pilawa. Za Wasz uśmiech, ciepło i troskę z jaką podchodzicie do drugiego człowieka, która jednocześnie stanowią wzór i inspirację dla młodego pokolenia.

Od kilku lat staramy się spotykać, aby pięknie i z należytym szacunkiem uczcić Wasze święto. W tym roku przygotowaliśmy kilkudniowy cykl wydarzeń skierowanych do starszych mieszkańców naszego miasta i gminy tzw. „Pilawskie Dni Seniora” – szczegóły na plakacie. Serdecznie Państwa zapraszam do wspólnego świętowania!

Więcej informacji na plakacie poniżej.


Burmistrz Miasta i Gminy Pilawa

Albina Łubian