alt obrazka

"Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada,

Lecz przez to, kim jest,

Nie przez to, co ma,

Lecz przez to, czym dzieli się z innymi”

Jan Paweł II

21 listopada przypada Dzień Pracownika Socjalnego - ogólnopolskie święto państwowe, które wyraża uznanie dla pracy wszystkich pracowników służb społecznych, a w szczególności pracowników socjalnych, którzy realizują zadania na rzecz osób i rodzin potrzebujących wsparcia w rozwiązywaniu trudnych problemów codziennego życia.

Z okazji Dnia Pracownika Socjalnego wszystkim pracującym w obszarze pomocy społecznej, a szczególnie pracownikom Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pilawie składam gorące życzenia wszelkiej pomyślności oraz poczucia spełnienia w służbie drugiemu człowiekowi.

Życzę zadowolenia i satysfakcji z pracy, której wykonywanie wymaga nie tylko wiedzy i umiejętności, ale również zrozumienia ludzkich słabości oraz głębokiego przekonania, że człowiek w obliczu problemów i cierpienia nie może pozostać sam.

Niewątpliwie praca socjalna to wielkie i odpowiedzialne zadanie, które zawsze powinno budzić szacunek i wdzięczność całej społeczności lokalnej. Oznacza codzienne stawanie wobec ludzkiego bólu, bezsilności i krzywdy. Wymaga towarzyszenia cierpiącym, ale też podejmowania bardzo trudnych decyzji, które nierzadko mają zasadniczy wpływ na jakość życia całych rodzin.

Serdecznie dziękuję Wam za odpowiedzialne podejście do pojawiających się na terenie naszej gminy problemów pomocy społecznej, za troskę, wsparcie oraz pomoc jaką ofiarujecie potrzebującym, za zdolność zrozumienia drugiego człowieka oraz ludzką życzliwość i wrażliwość.

Życzę, aby każdy dzień przynosił Państwu poczucie spełnienia i pozwalał czerpać satysfakcję z wykonywanej pracy i „radość z radości”, którą niesiecie innym.


Burmistrz Miasta i Gminy Pilawa

Albina Łubian