alt obrazka

W dniu 15 marca 2022 r. w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Pilawie odbył się Gminny Turniej Szachowy Szkół Podstawowych Pilawa 2023 zorganizowany przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii.

Głównym organizatorem turnieju była pani Danuta Szostak, przewodnicząca Komisji.

Sędzią głównym turnieju był FA Aleksander Kędzierski.

Turniej został przeprowadzony systemem szwajcarskim, tempo gry wynosiło 10 minut + 3 sekundy na każde posunięcie metodą Bronsteina.

Turniej klas IV-VIII z podgrupą klas IV-VI został przeprowadzony na dystansie 7 rund; turniej klas I-III został rozegrany na dystansie 5 rund.

Po zakończeniu zmagań najlepsi zawodnicy zostali nagrodzeni pamiątkowymi pucharami, medalami i dyplomami, która ufundowała Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii.

Czołowi zawodnicy w poszczególnych grupach:
• Klasy I-III
o I miejsce – Jakub Możdżonek (5 pkt. – PSP w Gocławiu)
o II miejsce – Franciszek Wereda (4 pkt. – PSP w Pilawie)
o III miejsce – Dawid Głowala (3,5 pkt. – PSP w Gocławiu)
• Klasy IV-VI
o I miejsce – Antoni Woźniak (5 pkt. – PSP w Pilawie)
o II miejsce – Mateusz Witan (5 pkt. – PSP w Gocławiu)
o III miejsce – Marcel Miąsek (4 pkt. – PSP w Gocławiu)
• Klasy VII-VIII
o I miejsce – Mikołaj Kwiatkowki (7 pkt. – PSP w Pilawie)
o II miejsce – Maciej Jałocha (5 pkt. – PSP w Trąbkach)
o III miejsce – Filip Rychlewski (5 pkt. – PSP w Pilawie)

Klasyfikacja drużynowa:
o I miejsce – PSP w Pilawie – 19,5 pkt. (punktowali: Mikołaj Kwiatkowski, Filip Rychlewski, Franciszek Wereda i Ignacy Żaczek)
o II miejsce – PSP w Gocławiu – 18 pkt. (punktowali: Mateusz Witan, Igor Zawadka, Jakub Możdżonek oraz Dawid Głowala)
o III miejsce – PSP w Trąbkach – 13 pkt. (punktowali: Maciej Jałocha, Maciej Szczygłowski, Stefan Jarząbek oraz Weronika Ratter)
o IV miejsce – PSP w Puznówce – 10 pkt. (punktowali: Mikołaj Kociszewski, Jakub Piętka, Marek Pudełek oraz Irena Wojciechowska)

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!