alt obrazka

W czwartek 13 lipca w Miejsko-Gminnej Bibliotece w Pilawie odbędzie się finał 5. edycji akcji charytatywnej "Pomaganie Za Jechanie". "Jesteśmy grupą znajomych, którzy na co dzień pracują, dbają o rodziny. Łączy nas jednak wspólna pasja do amatorskich podróży rowerowych." - mówią o sobie pomysłodawcy akcji, która w tym roku wystartowała już piąty raz. Grupa zapaleńców o wielkich sercach 1 lipca wyruszyła w rowerową podróż po Polsce, by pomóc dzieciom z Oddziałów Specjalnych mieszczących się w miejscowości Jelenie w gminie Kraszewice. Swoją przygodę zakończą w Pilawie. Zapraszamy na spotkanie z nimi! Burmistrz Miasta i Gminy Pilawa Albina Łubian objęła tegoroczną edycję patronatem honorowym.

Kilka słów od organizatorów o samej akcji:

"Pomaganie Za Jechanie to nie tylko akcja charytatywna, ale również możliwość spełniania swoich podróżniczych oraz rowerowych marzeń.

Wspólnie działamy od 2018 roku, kiedy to udało się stworzyć pierwszą akcję, dzięki której zebraliśmy pięć tysięcy złotych na dalsze leczenie oraz rehabilitację Wiktorii z Kalisza.

W roku 2019 oraz 2021 zbiórka prowadzona była między innymi na dzieci zamieszkałe w Kaliszu oraz Nowych Skalmierzycach. Przez kolejne lata rozwijaliśmy się, nabieraliśmy profesjonalizmu wciąż kontynuując nasze dzieło.

Na początku lipca 2023 roku dwie rowerowe ekipy wyruszą w swoje wymarzone trasy, aby po niespełna dziesięciu dniach dotrzeć do Pilawy i tam zakończyć swoje zmagania i uczcić, jak wierzymy, ogromny sukces, jaki osiągniemy. Odwiedzimy takie miasta jak Suwałki, Węgorzewo, Bartoszyce, Elbląg, Gdańsk, Bydgoszcz, Toruń, Włocławek, Płock, Warszawa, Pilawa, Międzyrzecz Podlaski, Biała Podlaska, Wisznice, Chełm, Zamość, Rzeszów, Tarnów, Kraków, Katowice, Kędzierzyn-Koźle. Bohaterami tegorocznej akcji jest dziesięcioro dzieci z Oddziałów Specjalnych mieszczących się w miejscowości Jelenie w gminie Kraszewice. Szkoła ta należy do zespołu SP im. Kard. Karola Wojtyły w Kuźnicy Grabowskiej.

W tym roku wspólnie zbieramy na różnego rodzaju terapię, które przynoszą wiele korzyści związanych z rozwojem motorycznym, emocjonalnym i społecznym. Między innymi hipoterapia, dogoterapia, alpakoterapia, felinoterapia oraz integracja sensoryczna. Marzymy również o tym aby doposażyć szkołę w sprzęt multimedialny i pomoce dydaktyczne, które znacznie wspomogą proces kształcenia i pozwolą stosować nowoczesne metody nauczania."

Swoją cegiełkę można dorzucić tutaj:

https://zrzutka.pl/pomaganiezajechanie